Karışım hazırlama:

 

Barkod kontrollü 28 adet silodan oluşan tam otomatik dozajlama hattı ile hata oranı sıfıra indirilmekte ve %100 izlenebilirlik sağlanmaktadır.

 

Presleme:

 

Tam otomatik lineer pres hattı ile aynı anda farklı 6 referans üretimi yapılabilmekte ve her biri ayrı ayrı tüm parametreleriyle bilgisayar kontrollü takip edilebilmektedir.

 

Ayrıca Single ve Flash kalıplama teknolojileri ile de üretim yapılmaktadır.

 

Devam eden proses süreçleri:

Lineer hatta entegre otomatik kontrollü fırınlama ile pişirme süreci tamamlanmaktadır.

 

Altı istasyondan oluşan taşlama merkezi ile kalınlık taşlama, pah, kanal açma ve delme işlemleri yapılmakta olup makine her bir balatayı ölçüsel olarak %100 kontrol edebilmektedir.

Taşlama sonrası son ölçülerine gelen balatalar yüzey yakma işlemine tabi tutularak araç üzeri alışma süreci hızlandırılır.

 

Firmamızda tam otomatik karışım ve lineer üretim hattı, single ve flash kalıplama yöntemleri ile binek otomobil, hafif ve ağır ticari araç gurupları için disk fren balatası üretimi yapılmaktadır.

 

Balataların sac yüzeyleri boya öncesi kumlama makinesinden geçirilerek boya öncesi hazırlık yapılır.

 

 

Otomatik statik toz boya hattında balatalar boyanır ve fırınlanarak işlem hattına alınır.

 

Firmamızda tam otomatik karışım ve lineer üretim hattı, single ve flash kalıplama yöntemleri ile binek otomobil, hafif ve ağır ticari araç gurupları için disk fren balatası üretimi yapılmaktadır.

 

 

İşlem hattında balatalara metal shim yada ses önleyici kaplama yapıldıktan sonra aksesuar montajı, yazı ve markalama yapılarak ambalajlanır.

 

Fotogaleri

Biz Kale'yiz, siz güvendesiniz...

 

Kale Balata A.Ş. 1976 yılında İstanbul-Maslak’ta disk fren ve kavisli fren balatası üretmek üzere kurulmuştur. Müşteri beklenti ve gereksinimlerini zamanında ve eksiksiz karşılayabilmek üzere 1992 yılında Gebze-Kocaeli’ nde 12000 m2 si kapalı, toplam 16000 m2 lik yeni tesisine taşınmıştır.

HIZLI İLETİŞİM

Adres

Cumhuriyet Mah. İstanbul Cad. No:3 41400

Gebze /Kocaeli - Türkiye

Telefon

+90 262 744 03 86 pbx

+90 262 744 66 18

Fax

+90 262 744 03 89

E-posta

info@kalebalata.com

kale@kalebalata.com

Copyright © 2021 - Tüm hakkı Kale Balata'ya aittir.

Websitesi Aydınlatması ve Çerez Politikası